Cyberpunk 2077 Senaryosu The Witcher 3’ten Kısa Olacak

Cyberpunk 2077 senaryosu The Witcher 3’ten kısa olacak çünkü çoğu oyunsever senaryoyu tamamlamadı: “O oyuna [The Witcher 3] başlamış ama hiçbir zaman tamamlayamamış olan olağanüstü kişi sayısını görüyorsunuz.”

CD Projekt Red’in yaptığı açıklamaya göre, Cyberpunk 2077 senaryosu, The Witcher 3 senaryosundan daha kısa olacak, çünkü birçok kişi Witcher 3 hikayesini tamamlamadan oyunu bıraktı.

Üçüncü Cyberpunk 2077 Night City Wire (ResetEra kullanıcısı Saucycarpdog tarafından klip haline getirilmiştir) gösterimi sonrasında, üst düzey hikaye/görev tasarımcısı Patrick K. Mills, Cyberpunk 2077 senaryosu, The Witcher 3 senaryosundan az da olsa daha kısa olacak yorumunu yaptı, çünkü birçok kişi o oyunda ilerlemiş olsa da pek azı oyunu tamamladı.

Mills verdiği demeçte, “Tamamlamacı oyun tarzı ile ana hikayeye odaklanma arasındaki fark… Cyberpunk 2077 ana hikayesinin The Witcher 3’den az da olsa daha kısa olduğunu biliyoruz, çünkü Witcher 3 ana hikayesinin çok uzun olduğu konusunda şikayetler aldık. “Rakamlara baktığınız zaman, o oyuna [The Witcher 3] başlamış ama hiçbir zaman tamamlayamamış olan olağanüstü kişi sayısını görüyorsunuz. Sizin hikayenin tamamını görmenizi istiyoruz, bu yüzden de ana hikayeyi kısalttık, ama yapacak birçok şeyimiz var ve tamamlamacı oyun tarzını soracak olursanız, henüz o rakamlara sahip değilim,” dedi.

How Long To Beat’e göre The Witcher 3 ana hikayesini tamamlamak ortalama 51,5 saat sürerken, tamamlamacı oyun tarzıyla bu rakam 172 saate kadar çıkıyor.

Ana hikaye The Witcher 3’e göre biraz daha kısa olsa da, tıpkı üçüncü Witcher oyunu gibi, ücretli bir genişleme paketinin yanı sıra ücretsiz DLC de Cyberpunk 2077’ı takip edecek.

Cyberpunk 2077, 19 Kasım 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, PC ve Google Stadia platformları için yayınlanacak. Ayrıca, ücretsiz ve ‘daha sağlam’ bir yükseltme ile 2021’de PlayStation 5 ve Xbox Series X’te oynanabilecek. O tarihe kadar ise ‘geriye uyumluluk’ ile oynanabilecek.

Cyberpunk 2077 hakkında daha fazlası için bkz. yakın zamanda yayınlanan Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri, yeni lokasyon ekran görüntüleri ve çete resimleri ve oyunu 4 saat oynadıktan sonra hazırlanan önizlemeyi okuyun.

Kaynak: https://www.ign.com/

Localized by Oytun Buyrukcu

Native Turkish Translator | English to Turkish Localization Expert

Author: Admin